Meniu

Caută pe PresaSM

0

Havi 2000 lejes kockázati pótlékot adnának a pedagógusoknak szükségállapot és veszélyhelyzet idején

A szenátus hétfőn első házként elfogadott egy jogszabályjavaslatot, amely előírja, hogy szükségállapot és veszélyhelyzet idején havi 2000 lejes kockázati pótlékot kapnak a pedagógusok és egyetemi taná...

A szenátus hétfőn első házként elfogadott egy jogszabályjavaslatot, amely előírja, hogy szükségállapot és veszélyhelyzet idején havi 2000 lejes kockázati pótlékot kapnak a pedagógusok és egyetemi tanárok, az oktatásban dolgozó kisegítő személyzet tagjai pedig 1500 lejes juttatásban réeszesülnek.

A törvényjavaslatot 85 támogató, 25 ellenszavazattal, 13 tartózkodás mellett szavazta meg a felsőház.

A tervezetet Marcel Ciolacu, Paul Stănescu, Alfred Simonis, Robert Cazanciuc és Radu Preda szociáldemokrata törvényhozók nyújtották be.
A kockázati pótlék a szükségállapot és a veszélyhelyzet teljes idejére járna a koronavírussal való megfertőződés kockázata miatt. Az ügyben a képviselőház lesz a döntő fórum.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite