Meniu

Caută pe PresaSM

0

FOTO. Sătmăreancă la spital, după ce a fost lovită de mașină. Tânărul șofer, aflat într-o depășire neregulamentară

La data de 25 iunie, în jurul orei 12:37, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Negrești-Oaș au intervenit la un accident rutier produs pe Drumul Național 19, în localitatea Vama, după ce au...

FOTO. Sătmăreancă la spital, după ce a fost lovită de mașină. Tânărul șofer, aflat într-o depășire neregulamentară

La data de 25 iunie, în jurul orei 12:37, polițiștii rutieri din cadrul Poliției Orașului Negrești-Oaș au intervenit la un accident rutier produs pe Drumul Național 19, în localitatea Vama, după ce au fost sesizați printr-un apel la 112.

Potrivit primelor verificări efectuate la fața locului, un tânăr de 18 ani din Certeze, aflat la volanul unui autoturism, ar fi efectuat o manevră de depășire neregulamentară și a intrat în coliziune cu un triciclu medical condus de o femeie de 68 de ani din Vama. Aceasta ar fi pătruns de pe un drum secundar pe drumul prioritar fără să se asigure corespunzător.

În urma impactului, femeia a suferit leziuni și a fost transportată la spital pentru îngrijiri medicale.

Atât conducătorul autoturismului, cât și conducătoarea triciclului medical au fost testați cu aparatul etilotest, rezultatele fiind negative.

Polițiștii continuă cercetările pentru a stabili cu exactitate toate împrejurările și cauzele producerii accidentului.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite