Tânăr sătmărean, decedat în Italia. S-a lovit cu capul de asfalt și prietenii nu l-au ajutat
Un tânăr, în vârstă de 19 ani, din localitatea Turț, a decedat la spital după mai bine de două săptămâni după ce a căzut de pe picioare și s-a lovit puternic la cap. Totul s-a întâmplat în Italia. Un...
Un tânăr, în vârstă de 19 ani, din localitatea Turț, a decedat la spital după mai bine de două săptămâni după ce a căzut de pe picioare și s-a lovit puternic la cap. Totul s-a întâmplat în Italia.
Un tânăr sătmărean a decedat în Italia după ce a fumat un joint, a picat de pe picioare și s-a lovit puternic la cap, titrează ziarele din Peninsulă. În data de 17 septembrie, sătmăreanul de 19 ani a ieșit cu prietenii și ar fi fumat o țigară de marijuana care a dus la moartea sa. Incidentul a avut loc în parcul Arcobaleno din Mogliano Veneto, iar alături de sătmărean mai erau și alți trei minori, cu vârste cuprinse între 17 și 14 ani.
Alin L., originar din Turț, a fost student la Alberini și trăia în Mogliano Veneto din provincia Treviso, împreună cu familia sa. În data de 17 septembrie tânărul român, ieșind într-o zi cu prietenii, a făcut greșeala de a fuma o țigară de marijuana care a dus la moartea sa, explică jurnaliștii italieni.
Tânărul a fost internat la spitalul Ca’ Foncello din Treviso de mai bine de două săptămâni. La internare, pronosticul medicilor a fost unul rezervat. Cadrele medicale au fost fost îngrijorate în primul rând de lovitura de la cap, dar și de substanțele pe care tânărul le-ar fi consumat alături de amicii săi.
Cazul se află acum în atenția anchetatorilor, care spun că trebuie mai întâi să identifice substanța pe care a consumat-o tânărul, să vadă dacă ea a contribuit la faptul că acesta și-a pierdut echilibrul, spun jurnaliștii italieni.
În plus, numărul de urgență ar fi fost apelat de trecători și asta pentru că tinerii alături de care se afla sătmăreanul ar fi fugit în momentul în care acestuia i s-a făcut rău. Astfel și prietenii tânărului sunt în vizorul procurorilor din Treviso.
Tânărul avea probleme cardiace, mai spun jurnaliștii italieni, care precizează că anchetatorii și familia așteaptă acum rezultatele autopsiei pentru a aflat cu exactitate ce anume a dus la decesul tânărului.
Citește și
Actualitate
Scandal violent într-un bar din Carei: un individ a înjunghiat un bărbat în plină zi
Actualitate
FOTO. Pieton în stare gravă, lovit de un BMW pe ”zebră”. Mașina s-a oprit după 54 de metri
Actualitate
LISTĂ. Prețurile carburanților continuă să scadă în Satu Mare. Motorina scade sub 9 lei, benzina scade spre 8 lei
Actualitate
FOTOGALERIE. Invazie de persoane fără adăpost pe malul Someșului, în zona de picnic din Satu Mare!
Actualitate
Mii de hectare, în special livezi, afectate de îngheț la Satu Mare. Se vor face verificări în teren
Actualitate
Fugar din Satu Mare, identificat în Belgia! Adus ASTĂZI sub escortă în arestul IPJ Satu Mare
Actualitate
SATU MARE. Fără permis, a intrat cu ATV-ul într-o mașină. Două victime și o gafă făcută de mulți sătmăreni
Actualitate
Amenzi de mii de lei pentru crescătorii din animale dintr-o localitatea sătmăreană. DSVSA a fost în control
Actualitate
Controalele înainte de Paște la Satu Mare s-au lăsat cu amenzi consistente. Ce nereguli au găsit cei de la DSVSA
Actualitate
FOTO. Accident pe DN19, Satu Mare - Baia Mare. Impact între un autoturism și un microbuz școlar
Actualitate
Incident grav la un mare spital din țară. Un bărbat a furat o țeavă şi un robinet și a lăsat pacienții de la ATI fără oxigen
Actualitate