Meniu

Caută pe PresaSM

0

Accident în județul Satu Mare. Doi bărbați au ajuns la spital după ce un tânăr a ratat o depășire și a ajuns în șanț

La data de 24 iunie a.c., la ora 11:33, polițiştii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au fost sesizați prin apel 112 despre producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Ju...

Accident în județul Satu Mare. Doi bărbați au ajuns la spital după ce un tânăr a ratat o depășire și a ajuns în șanț

La data de 24 iunie a.c., la ora 11:33, polițiştii rutieri din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Satu Mare au fost sesizați prin apel 112 despre producerea unui eveniment rutier, pe Drumul Județean 109M, între localitățile Halmeu și Tămășeni.

Din primele verificări, polițiştii au constatat faptul că un tânăr de 19 ani, din localitatea Tarna Mare, în timp ce conducea un autoturism, s-ar fi angajat în depășirea unei autoutilitare, moment în care ar fi pierdut controlul asupra direcției de deplasare, părăsind partea carosabilă și intrând în șanț.

În urma evenimentului rutier, a rezultat vătămarea corporală ușoară a unui bărbat de 47 de ani și a unui femei de 52 de ani, ambii din localitatea Tarna Mare, aceștia fiind transportați la spital pentru acordarea de îngrijiri medicale.

Conducătorul auto a fost transportat la o unitate medicale pentru prelevarea de mostre biologice în vederea stabilirii eventualei alcoolemii. În cauză, cercetările sunt continuate în vederea stabilirii cu exactitate a tuturor împrejurărilor în care s-a produs evenimentul.

sursa foto: arhivă

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite