Meniu

Caută pe PresaSM

0

Bătaie cu pumnii, picioarele și biciul după un accident banal, în județul Satu Mare

Doi sătmăreni, în vârstă de 32 și 50 de ani, s-au bătut dintr-un motiv aparent banal. Unul dintre bătăuși, aflat pe o bicicletă, a atins oglinda retrovizoare a unui autoturism parcat în fața unei case...

Bătaie cu pumnii, picioarele și biciul după un accident banal, în județul Satu Mare

Doi sătmăreni, în vârstă de 32 și 50 de ani, s-au bătut dintr-un motiv aparent banal. Unul dintre bătăuși, aflat pe o bicicletă, a atins oglinda retrovizoare a unui autoturism parcat în fața unei case din Halmeu. Cert este că în urma bătăii proprietarul mașinii a leșinat după ce a fost lovit cu biciul, ajungând la Unitatea de Primire Urgențe a Spitalului Județean Satu Mare. Cei doi s-au ales ASTĂZI cu câte o amendă penală, în valoare de 3.150 lei, respectiv 2.700 lei.

Conform informațiilor PresaSM, unul dintre agresori le-a spus polițiștilor că a trecut cu bicicleta prin dreptul locuinţei unui consătean, care i-a reproşat faptul că i-ar fi rupt oglinda de la maşină. La scurt timp, proprietarul mașinii l-a oprit şi i-a reproşat din nou că aceasta i-ar fi rupt oglinda, după care l-a prins de haine şi l-a lovit cu pumnul de 4 sau 5 ori, la nivelul feţei. Acesta spune că proprietarul mașinii l-ar fi chemat în sprijin și pe tatăl său, care l-ar fi ajutat pe tânăr să îl bată. La un moment dat, bărbatul a reuşit să scape şi i-a aplicat o lovitură cu pumnul. În urma acestei lovituri, bărbatul s-a dezechilibrat şi a căzut, rămânând în stare de inconştienţă, la sol.

Proprietarul mașinii are o altă variantă. Acesta le-a spus oamenilor legii că a ieşit din curtea locuinţei sale cu intenţia de a se deplasa în localitatea Halmeu, moment în care vecina sa i-a spus „vezi că ţi-a lovit oglinda”, indicându-l pe agresor, care atunci venea pe drum cu bicicleta, având un bici în mână. Între cei doi au avut loc discuţii privind oglinda retrovizoare, biciclistul devenind recalcitrant şi la un moment dat a coborât de pe bicicletă şi a lovit-o pe persoana vătămată cu biciul, de aproximativ 3-4 ori, în diferite zone ale corpului.

Unul dintre martori a precizat că a surprins momentul în care proprietarul mașinii a început să îl tragă pe biciclist, dar acesta a opus rezistenţă şi văzând că nu îl poate trage de pe bicicletă a început să-l lovească cu pumnul în zona coastelor şi a feţei. În acel moment, acesta şi-a lăsat bicicleta de-o parte, iar proprietarul mașinii l-a strigat pe tatăl său pentru a duce o secure. Între timp, martorul a încercat să-i despartă pe cei doi bătăuși, intervenind între cei doi.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite