Meniu

Caută pe PresaSM

0

FOTO. Sătmăreancă, la spital, după ce a intrat cu mașina într-o autoutilitară

O sătmăreancă de 42 de ani a fost rănită într-un accident rutier care a avut loc ieri, în localitatea Tăuții Măgherăuș din județul Maramureș. Potrivit polițiștilor, mașina condusă de sătmăreanca din B...

FOTO. Sătmăreancă, la spital, după ce a intrat cu mașina într-o autoutilitară

O sătmăreancă de 42 de ani a fost rănită într-un accident rutier care a avut loc ieri, în localitatea Tăuții Măgherăuș din județul Maramureș. Potrivit polițiștilor, mașina condusă de sătmăreanca din Bixad a intrat într-o coliziune cu o autoutilitară.

Ieri, 25 octombrie, în jurul orei 11.00, polițiștii din Tăuții Măgherăuș au intervenit la un eveniment rutier produs pe D.N. 1C. ​

Aflați la fața locului, polițiștii au constatat că o femeie de 42 de ani din Bixad, aflată la volanul unui autoturism condus din direcția municipiului Baia Mare spre Satu Mare, pe un sector de drum în aliniament, a intrat în coliziune cu o autoutilitară, care tracta o semiremorcă, ansamblu condus de un bărbat de 54 de ani din Gorgota. ​

În urma evenimentului rutier a rezultat vătămarea corporală a conducătoarei auto de 42 de ani din Bixad, care a fost transportată la spitalul din Baia Mare în vederea efectuării de investigații de specialitate. ​

Ambii conducători auto au fost testați cu apartul etilotest, rezultatele fiind zero. ​În continuare polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de vătămare corporală din culpă.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite