Meniu

Caută pe PresaSM

0

Vești bune. Peste 170 de sătmăreni, declarați vindecați de COVID-19

Autoritățile au și vești bune. Dacă ieri numărul sătmărenilor vindecați de infecția cu noul coronavirus a fost de 3737, astăzi, Instituția Prefectului a anunțat că alți 176 de sătmăreni au fost declar...

Autoritățile au și vești bune. Dacă ieri numărul sătmărenilor vindecați de infecția cu noul coronavirus a fost de 3737, astăzi, Instituția Prefectului a anunțat că alți 176 de sătmăreni au fost declarați vindecați.

Astfel, numărul persoanelor care s-au vindecat în județ, de la începutul epidemiei și până în prezent, a ajuns la 3913.

Tot astăzi, autoritățile au anunțat și un nou deces, înregistrat la nivelul Spitalului Municipal Carei. Numărul sătmărenilor care au pierdut lupta cu noul coronavirus a ajuns la 70, de la începutul epidemiei.

În ultimele 24 de ore, în județul Satu Mare au fost confirmate peste 50 de cazuri noi.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite