Meniu

Caută pe PresaSM

0

FOTO. Turiști din Maramureș, rătăciți în zona de frontieră. Au intervenit salvamontiștii

Patru turiști cu ATV-urile s-au rătăcit și în loc să ajungă în Bixad, au ajuns în zona de graniță cu Ucraina. A fost nevoie de intervenția salvamontiștilor sătmăreni. Cei patru au apelat serviciul 112...

FOTO. Turiști din Maramureș, rătăciți în zona de frontieră. Au intervenit salvamontiștii

Patru turiști cu ATV-urile s-au rătăcit și în loc să ajungă în Bixad, au ajuns în zona de graniță cu Ucraina. A fost nevoie de intervenția salvamontiștilor sătmăreni.

Cei patru au apelat serviciul 112, după ce și-au dat seama că s-au rătăcit și au ajuns în zona de graniță.

"O nouă solicitare către Salvamont Satu Mare prin intermediul SNUAU 112 a avut loc săptămâna trecuta, duminică, înainte de lasarea întunericului. Protagonișții neplăcutei întâmplări au fost patru turiști, cu două ATV-uri, veniți din județul vecin, Maramureș, cu destinația Bixad, dar care au rătăcit drumul și au ajuns în zona de graniță cu Ucraina , nu departe de Piatra Vascului", au precizat cei de la Serviciul Salvamont Satu Mare.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite