Meniu

Caută pe PresaSM

0

FOTO. Un ambulanțier a oprit și a ajutat o bătrânică să treacă strada, în Satu Mare

Gest de mare omenie făcut astăzi de către un angajat al Serviciului Județean de Ambulanță Satu Mare. Totul s-a întâmplat pe strada Ștefan cel Mare, în Piața Eroii Revoluției din municipiul Satu Mare. ...

FOTO. Un ambulanțier a oprit și a ajutat o bătrânică să treacă strada, în Satu Mare

Gest de mare omenie făcut astăzi de către un angajat al Serviciului Județean de Ambulanță Satu Mare. Totul s-a întâmplat pe strada Ștefan cel Mare, în Piața Eroii Revoluției din municipiul Satu Mare.

Observând că o persoană vârstnică a avut dificultăți să traverseze strada pe trecerea de pietoni, ambulanțierul a coborât din autospecială și a ajutat-o pe femeie să treacă în siguranță.

Fotografia a fost surprinsă de Gergo Butka, consilierul primarului Kereskenyi Gabor, care a precizat scurt și la obiect: ”Bătrânica trece strada, ambulanțierul sare din mașină și o ajută. Și soarele a apărut pe cer”.

FOTO: Facebook/Gergo Butka

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite