Meniu

Caută pe PresaSM

0

COVID-19 Satu Mare: Alți șase sătmăreni s-au vindecat de infecția cu noul coronavirus

Alți șase sătmăreni au fost declarați vindecați după ce au fost confirmați cu COVID-19. Astfel, potrivit datelor oficiale, bilanțul persoanelor care au reușit să scape de infecția cu noul coronavirus ...

Alți șase sătmăreni au fost declarați vindecați după ce au fost confirmați cu COVID-19. Astfel, potrivit datelor oficiale, bilanțul persoanelor care au reușit să scape de infecția cu noul coronavirus a ajuns la 204.

În cursul zilei de astăzi, autoritățile județene au precizat că bilanțul persoanelor vindecate în județ a ajuns la 204. Practic, în ultimele 24 de ore, șase sătmăreni au fost declarați vindecați.

Tot astăzi, oficialii au anunțat și că a crescut bilanțul deceselor înregistrate în unitățile medicale din județ.

"Până în prezent, la Satu Mare s-au înregistrat 204 vindecări și 26 decese cauzate de coronavirus", a anunțat Prefectura Satu Mare.


/patru-cazuri-de-covid-19-in-randul-elevilor-din-judet-patru-clase-in-izolare/

În ceea ce privește cazurile noi, în județul nostru, în ultimele 24 de ore, s-au înregistrat 15 cazuri noi.

Dezvoltat cu de Ottoweb

Altă știre 0/0
Comentarii Anchete Politică Necitite